Днепропетровское областное общество

Ассоциации филателистов Украины

Музей української марки ім. Якова Балабана

 

У Вінниці відкрився перший в Україні Музей української марки ім. Якова Балабана. Урочисте відкриття відбулося за участі мецената Олександра Балабана, чия колекція лягла в основу нового Музею, генерального директора УДППЗ «Укрпошта» Ігоря Смілянського та представників місцевої влади.

Музей створено на базі колекції, що збиралася у Нью-Йорку українським емігрантом Олександром Балабаном – сином сотника армії УНР Якова Балабана, на честь якого названо цей музей. Колекція містить марки, так чи інакше пов’язані з Україною. Зокрема, до експозиції увійшли унікальні зразки української поштової історії, марки різноманітних історичних періодів – революційних 20-х, передвоєнних 40-х, листи зі штемпелями 1918 року, марки ЗУНР за три крони, сучасні блоки тощо. Також експозиція має мініатюри з лімітованих колекцій, які на сьогодні існують лише в кількох екземплярах в світі.

Я дуже радий, що лише минулого тижня презентував українські марки у Нью-Йорку, а тепер, завдяки щедрому дарунку Олександра Балабана Україні, перший Музей української марки створено в Україні”, – зазначив з цього приводу на відкритті Ігор Смілянський.

До цієї події Укрпошта ввела в дію спеціальний поштовий штемпель з перевідною датою «Музей Української марки ім. Якова Балабана. Вінниця, 21050» та виготовила Власну марку, спецпогашення якої відбулося під час відкриття музею.

ВИННИЦА_ГАШЕНИЕ

2016-СПШ-ВІННИЦЯ-1
 

З 16.09.2016 вводиться в дію новий спеціальний поштовий штемпель з перевідною датою «Музей Української Марки ім. Якова Балабана. Вінниця, 21050».