Днепропетровское областное общество

Ассоциации филателистов Украины

Школярі на виставці

З нагоди 25-ї річниці Незалежності України Вінницькою дирекцією УДППЗ «Укрпошта» спільно з Товариством філателістів Вінницької області та в рамках проведення Вінницької обласної пересувної філателістичної виставки до 100-річчя української поштової марки було презентовано експозицію «Знаки поштової оплати незалежної України», що розмістилась у приміщенні ВПЗ №50 м. Вінниці.

IMG_7778_1

Незважаючи на те, що навчальний рік тільки почався адміністрації шкіл виявили значну зацікавленість виставкою. Тут побувало понад 200 школярів, яким відчинилось вікно до захопливого світу філателії.

 

Експонатами даної виставки стали колекції Президента Вінницького міського товариства колекціонерів та представника Товариства Асоціації філателістів у Вінницькій області Клочковського Олександра Владиславовича, засновника Вінницького міського товариства колекціонерів Гродецького Андрія Омельяновича та Заслуженого філателіста України Меснянкіна Євгена Йосиповича. Експозиція включила серії марок за темою: Нагороди України, Олімпійські ігри, Народне мистецтво України, Червона книга України, Світочі української літератури, герби міст України, Давня Україна, Молода Україна, Гетьмани України, Пам’ятки архітектури, Тваринний світ України, Рослинний світ України, Космічні фантазії, Українські народні казки, Україна – космічна держава та цілу колекцію марок під назвою «Видатні особистості Вінничини».

 

Юні школярки не могли відірвати погляд від марок серії «Золото скіфів», де були представлені старовинні прикраси, а хлопців найбільше зацікавили серії марок «Автомобілебудування в Україні», «Суднобудування в Україні» та «Літакобудування в Україні».

 

Привернула увагу та обговорення учнів колекція Меснянкіна Євгена Йосиповича – «Великий світ навколо величі Т.Г. Шевченка», яку він збирав використовуючи марки, блоки, листівки та штемпелі для розкриття творчого шляху Кобзаря.

 

Спілкування з дітьми було побудоване у формі дружньої розмови, з якого школярі винесли багато нових та цікавих фактів з історії України та Вінницької області, мистецтва, народної творчості, дізнались про те, де і як з’явились перші марки, як зародилась філателія, як зібрати свою власну колекцію марок та ще багато цікавого. До речі, не зважаючи на досить юний вік школярів, знань в галузі історії України їм не бракує, тож вони з радістю демонстрували свої пізнання, відповідаючи на питання Мандренка Ігоря Васильовича, заступника голови Товариства філателістів Вінницької області, який ознайомлював їх з усіма експонатами. У багатьох школярів таке хобі як філателія викликало жвавий інтерес, тож маємо надію, що коло філателістів Вінничини розширюватиметься.