Днепропетровское областное общество

Ассоциации филателистов Украины

Укрпошті передали колекцію листів та марок з подорожі світом на інвалідному візку

Українець Микола Подрезан, який на інвалідному візку побував в 26 країнах, 5 липня у Києві на Майдані Незалежності подарував в музей Укрпошти листи із марками країн світу. Їх він надсилав до України із міст, які відвідував під час проекту «Планета Земля. Погляд з інвалідного візка».

Колекція музею Укрпошти, в якому зберігається 550 експонатів, тепер поповнилася ще й марками із Швейцарії, США, Індії, Мексики, Бразилії, Австралії, ПАР та інших країн. Вони доповнять колекцію існуючих знаків поштової оплати різних часів, серед яких найстарішою є марка 1918 року, є навіть марки виготовлені ще в колишніх колоніях Великої Британії та інші.
 
Проект Миколи Подрезана «Планета Земля. Погляд з інвалідного візка» має на меті адаптацію пам’яток архітектури, історії, культури та спорту для можливості відвідання їх інвалідами. Відвідуючи кожне із міст по маршруту естафети Микола збирав інформацію та створював фотоархів доступності туристичних об’єктів.
 
Протягом 2011-2018 рр. Микола Подрезан на інвалідному візку проїхав за маршрутом першої естафети вогню XXVIII літніх Олімпійських ігор 2004 року в Афінах, який проходив через 6 континентів, 26 країн і 34 міст.

stamps