Днепропетровское областное общество

Ассоциации филателистов Украины

На честь Дня народження Одеси

Нещодавно одеські поштовики разом з усіма городянами і гостями міста відзначили день народження рідного міста.

123

Для багатьох поколінь одеситів – це улюблене свято. Історія Одеси нерозривно пов’язана з поштою. В Одесі перша поштова експедиція і поштова станція були створені в 1794 році. Так що день народження міста – це свято і одеської пошти.

 

До 222-річчя заснування міста на Поштамті відкрилася філателістична виставка «Одеса на старих листівках». Директор Одеської дирекції Укрпошти Наталія Приходько, відкриваючи виставку, привітала поштовиків і городян зі святом, представила автора виставки – відомого філокартіста Анатолія Дроздовського.

 

До речі, як зазначила Наталія Валентинівна, він має «поштові коріння», дід Дроздовського колись очолював іноземний відділ Головпоштамту. А виставка “Історія Одеської пошти” об’їхала майже всю Європу. Отримала медалі в Лондоні, Венеції, Голландії, Стамбулі, Москві.

 
ATT83551_1

Невипадково так зрадів Анатолій Олександрович, коли в подарунках поштових сувенірів від Одеської пошти він побачив художній поштовий конверт з орігінальною маркою «Арман Емманюель дю Плессі (1766-1822)». Новий конверт, за словами філокартіста, посяде почесне місце в черговий книзі Анатолія і Єви Дроздовських «Одеса в творах живопису та графіці», яка готується до випуску.

 

… Одного разу Анатолій Дроздовський побачив у знайомого дореволюційні листівки з видами Одеси. І одессика стала головною темою його колекції. Минуло більше 30 років, за цей час Дроздовський зібрав одну з найбільших філокартічних колекцій – 3 500 музейних експонатів на тему старої Одеси. Частина з них була представлена на Одеському поштамті.