Днепропетровское областное общество

Ассоциации филателистов Украины

12 квітня Укрпошта ввела в обіг поштові марки "Русскій воєнний корабль, іді ... !"

Марку з відповіддю українських прикордонників на острові Зміїний "Русскій воєнний корабль, іді ...!" на вимогу Росії здатися погасили 12 квітня у дніпровській дирекції Укрпошти. Як розповів Суспільному керівник дирекції Димитрій Лісєєнко, зображення на цій марці обирав народ.

"Вона чітко передає ставлення народу України до того, що зараз відбувається у нашій країні. Наша рішучість та наша боротьба — ця марка все це відображає. Поки ми не ставимо спеціальний штамп, який датований 12 квітня, ця марка є просто гарним зображенням. Але як тільки ми її гасимо, вона стає маркою, яку можна клеїти на конверти, на листи", - сказав він.

Зображення на марці українці обирали з-поміж 700 ескізів, які створили майже 500 художників з України та світу. Переміг ескіз Бориса Гроха — кримчанина, який зараз мешкає у Львові.

За словами філателіста Дмитра Цимиренка, ця марка збереже історію боротьби України з Росією.

"Історична цінність цієї марки вже сформована. Вона сформована тим спротивом, який чинить наш народ російській агресії. І дуже добре, що Укрпошта не лишилася осторонь, і сприйняла таку важливу подію, як випуск власної марки, присвяченої такій темі", - каже член правління дніпропетровського відділення Асоціації філателістів України Дмитро Цимиренко.

Дніпрянка Ірина Меркулова цікавиться посткросингом – обміном поштовими листівками з усього світу. Придбала марки, аби надіслати листи за кордон і розказати про війну в Україні.

"Це горизонтальні зв’язки. Це не те, що вони побачать по телевізору чи дізнаються з інтернету. До адресатів прийде матеріальна річ, вони це побачать, потримають у руках, вона залишиться у них вдома. Вони сприйматимуть це на такому рівні… Не просто почули і забули, а це буде якась така інформація, яка залишить свій світ", - говорить жінка.

Марку випустили у двох варіантах: для відправки по Україні та за кордон. Наклад — 1 мільйон.