Днепропетровское областное общество

Ассоциации филателистов Украины

«Одесафілекс 2016»: продовження традицій

 

В Одесі з 24 по 28 серпня проходила Міжнародна виставка філателії «Одессафілекс 2016», присвячена 25-річчю незалежності України. У виставці взяли участь колекції різних класів з України, Німеччини, Польщі, Білорусі та Угорщини.

 

На 250 двосторонніх стендах в Морській галереї виставкового центру Одеського морвокзалу були представлені експонати на найрізноманітніші теми. Особливий акцент в цьому році зроблено на історію нашої країни. Мовою філателії був показаний важкий шлях України до свободи і незалежності. В ході виставки пройшли презентації та спецпогашення кількох художніх і поштових конвертів та марок, зокрема, художнього поштового конверту з оригінальною маркою «ІІІ Міжнародна філателістична виставка” Одесафілекс 2016″. 25-й річниці незалежності України присвячується»; марки «Перший день» художньої поштової марки «Орден Свободи» із серії «Нагороди України»; художнього поштового конверту з оригінальною маркою «Арман Емманюель дю Плессі (1766-1822)», чотирьох поштових марок «Євреї» (серія «народності України»).

 

– «Одессафілекс 2016» залишить помітний слід в історії філателії України, – зазначив, закриваючи виставку, голова Асоціації філателістів України, генеральний комісар виставки Дмитро Френкель. Він подякував усім учасникам виставки та гостей, висловив надію, що ряди філателістів України повнитимуться.

 

Високу оцінку виставки в своїх виступах дали комісари виставки Вольфганг Лойпольд (Німеччина), Рішард Кушмідерский (Польща), Костянтин Філобок (Біларусь) та інші філателісти та гості виставки.

 

Міжнародне журі визнало найкращою колекцію Віталія Малова: «СРСР 1939-1941. Поштовий зв’язок на приєднаних західних територіях» (клас «Поштова історія»). Віталію Малову було присуджено Національне Гран-прі. Іван Лещенко нагороджений Гран-прі виставки за колекцію «Перші кроки сучасного футболу». У літературному конкурсі приз імені Всеволода Фурмана був вручений Віталію Кацману за видання книги «Земська пошта Харківської губернії 1868-1918гг.» Посібник для колекціонерів в двох томах.

 

Виставку «Одесафілекс 2016» відвідали сотні одеситів і гостей міста.